עם WordPress.com אפשר לעצב אתרים כאלה
להתחיל

שאלות נפוצות


ש: היכן ניתן לרכוש את הספר לידה כמסע: כלים להתמודדות ולהתפתחות אישית בהיריון, בלידה ובהורות/פאם אינגלנד?

הספר לידה כמסע קיים כספר דיגיטלי וכספר מודפס, וניתן להזמינו כאן
לדף הפייסבוק של הספר – https://www.facebook.com/BirthAsAJourney


ש: לידה כמסע זו גישה שתומכת בלידה טבעית?


ת: לידה כמסע זו גישה שמתייחסת ללידה במובנים רחבים בהרבה, לידה של נשמה שמגיעה לעולם, לידה של אם ושל אב, לידה של דולה. ההתמקדות אינה בלידה מסוג מסויים, אלא בלפגוש את המציאות, ולעשות את הכי טוב שניתן בכל רגע. בקורסים שלנו יש התייחסות רבה להתמודדות הפיזית והמנטאלית בלידה, כמו גם ללידה בראי הרפואה המודרנית.

ש: קורס הדולות ומדריכות ההכנה ללידה הוא רוחניקי?


ת: תגדירו רוחניקי. אם הכוונה היא לגישה רחפנית, תלושה, לא ׳על הקרקע׳, שמדברת על לידה כטיול בין פרפרים ופרחים – אז לא, זה לא קורס רוחניקי.
אם הכוונה היא להסתכלות על לידה לא רק כהתרחשות פיזית, אלא גם כפלא, כחוויה גופנית, נפשית ורוחנית, וכ׳טקס מעבר׳ לעולם ההורות – אז כן.

ש: האם הקורס כולל ידע על אנטומיה ופיזיולוגיה?

ת: בוודאי. הקורס כולל כל ידע שרלוונטי לנו כדולות וגם הרצאות אורח להרחבת האופקים.
יחד עם זאת, בהשקפה שלנו אין צורך בדוקטורט באנטומיה ופיזיולוגיה כדי לתמוך באישה בלידה. זהו בהחלט ידע מרתק, אבל הוא אינו הלב של עבודת הדולה. אנחנו מתמקדות בתמיכה נפשית, במגע, במיינדפולנס ובהרבה כלים פרקטיים אחרים.


ש: מקבלים תעודה?


ת: כן, משתתפות קורסי הדולות ומדריכות ההכנה ללידה מקבלות תעודה, שמוכרת על ידי ארגון המניפה – איגוד נשות המקצוע של תחומי ההיריון הלידה וההורות הראשונית.

ש: אפשר להשתתף בקורס דולות גם אם לא ילדתי?

ת: בהחלט אפשר להשתתף בקורס גם אם לא ילדת.
התשובה להאם זה כדאי היא אינדיווידואלית. יש נשים שמרגישות שהן צריכות קודם ללדת, ואחרות ששואבות את ההבנה שלהן לגבי תמיכה, התמודדות ונוכחות ממקומות אחרים בחיים שלהן.

ש: אני כבר אשת מקצוע בתחום הלידה, האם יש לכם קורסים מתאימים עבורי?

ת: כן, בהחלט!

1. השתלמות לידה כמסע לנשות מקצוע – 6 מפגשים (בזום/פנים אל פנים) של טעימה וכלים מהגישה, למי שמעוניינת לשלב אותם בעבודתה.

3. קורס לידה כמסע: היכרות והעמקה בגישה – קורס מעמיק של 19 מפגשים, המקנה תעודת מדריכת הכנה ללידה בגישת לידה כמסע (לדולות/מיילדות שכבר מוסמכות).

4. קורס עלמא: עיבוד לידה מרפא מיועד לנשות מקצוע בתחומי הלידה והטיפול.

ש: מה ההבדל בין ההשתלמות המקצועית לידה כמסע לבין קורס לידה כמסע: היכרות והעמקה בגישה?


השתלמות לידה כמסע לנשות מקצוע היא טעימה מהיבטים שונים של הגישה ואינה מקנה תעודה. היא כוללת 6 מפגשים בני שעתיים (בזום/פנים אל פנים) ומתאימה למי שרוצה לשלב בעבודתה כלים מתוך גישת לידה כמסע.
קורס לידה כמסע:קורס לידה כמסע: היכרות והעמקה בגישה היכרות והעמקה בגישה הוא קורס מעמיק, בן 19 מפגשים, המתמקד בהכנה של זוגות לקראת לידה. הוא מקנה תעודת מדריכת הכנה ללידה בגישת לידה כמסע לדולות מוסמכות ולמיילדות, ומתאים גם לנשות מקצוע אחרות שרוצות להעמיק עוד בלימוד, בתרגול ובהפנמה של הגישה.

ש: מה צריך לעשות כדי להירשם?

ת: בשלב הראשון אפשר לשלוח הודעה, להתקשר או לשלוח מייל.
הקבלה לקורסי הדולות ומדריכות ההכנה ללידה מותנית בריאיון אישי
הקבלה לקורס עלמא מותנית בהפנמה מספקת של מיתרי האור.

ש: אפשר להירשם לקורס עלמא: עיבוד לידה מרפא, בלי קורס מיתרי האור?

ת: לא. קורס מיתרי האור הינו השלב הראשון של קורס עלמא. בהשקפה של עלמא את לא יכולה לתת את המתנה הזו לאחרות/ים, לפני שנתת אותה לעצמך.
עם זאת, אפשרי ומומלץ להירשם קודם כל רק למיתרי האור, לראות אם הגישה מדברת אליך ובהתאם לכך להירשם גם להמשך של עלמא: עיבוד לידה מרפא.

%d בלוגרים אהבו את זה: